VIRÁGKÖTŐ

viragOkj száma: 31 215 02

Képzési idő: 2 év

A szakmai képzés megkezdésének feltétele:

SZVK alapján

A szakma rövid bemutatása: A szakmai képzés során a tanulók elsajátítják a virágkötészeti munkák elkészítéséhez szükséges alapismereteket. A virágkötő munkája során élő és tartósított növényekkel, növényi részekkel dolgozik, ezért megismerik a növényeket és legfontosabb tulajdonságaikat. Betekintést kapnak az élettani folyamatokba, növények termesztésébe. Megismerkednek a megtermelt növényanyag virágkötészeti felhasználásával, csokrok, virágtálak, koszorúk készítésével, termek, asztalok és ajándéktárgyak díszítésével, a virágok értékesítésével. A szakma oktatásának fontos feladata a tanulók ízlésének formálása, esztétikai nevelése, kézügyességének fejlesztése mellett az alkotó fantázia kibontakoztatása is. A szakmai gyakorlat biztosítja a virágkötészeti, virágkereskedelmi feladatok elvégzésére alkalmas szakemberek képzését, akik képesek a mindennapi virágkötészeti tevékenység feladatainak szakszerű elvégzésére. A szakmai képzés minkét évben iskolai gyakorlati műhelyben történik, képzett szakoktató irányításával. A képzés végén államilag elismert, Okj szerinti szakmai vizsgát tehetnek.