KŐMŰVES

megkezdésének feltétele:

alapfokú iskolai végzettség,

egészségügyi alkalmasság

Iskolánkban a kezdetektől folyik kőműves képzés. A tanulók a szakmát egy előkészítő év, majd négy év szakmai képzés alatt sajátítják el. A négy évben elméleti és gyakorlati oktatásban egyaránt részesülnek. A gyakorlati oktatás első évben az iskola saját tanműhelyében történik, a további években külső gyakorlóhelyekre kerülnek tanulóink. Az oktatás a kőműves szakma teljes vertikumát átfogja: az épületek főbb szerkezeteit, a fontos technológiai folyamatokat, az alkalmazott anyagokat valamint a szükséges segédszerkezeteket.  Megismerkednek tanulóink a hagyományos és korszerű anyagokkal, építési módokkal egyaránt. Célunk – tanulóinkkal együtt – a sikeres OKJ vizsga megszerzése, majd helytállás az életben!

A szakképesítéssel betölthető munkakörök
Betonozó
Díszítő kőműves
Falazó kőműves