Győri kiállítás 2016 március

„Mesterek és Tanítványok a tárgyalkotó hagyományőrzésben a Nyugat-Dunántúlon” kiállítás

Győri mesterek és tanítványaik munkáit is láthattuk azon a tárlaton, melyen a népművészet minden ága képviseltette magát, a Győr-Moson-Sopron Megyei Kereskedelmi és Iparkamara székházában. Az általunk is megtekintett vándorkiállítás mottója: „Ami él, annak meg kell újulnia”. Népi kézműves-szőnyegszövőnek tanulunk, így számunkra is fontos cél, hogy megőrizzük a magyar nép hagyományát. Azonban tudjuk azt is, hogy a mai kézművesekre új kihívások is várnak, hiszen olyan tárgyakat, alkotásokat kell készíteniük, amelyek a mai kornak megfelelnek, és a modern kor ízlésvilágát is tükrözik. A tárlaton láttunk olyan fazekas mázas edényt, amelyet mosogatógépben is el lehet mosni, valamint hímzett, kékfestő ruhákat is, amelyeket mosógépben is ki lehet mosni.

A kiállításon szőnyegszövő alkotásokat is megcsodáltunk, s a Hagyományok Háza bíráló bizottsága által zsűrizett népművészeti tárgyakat is megtekintettünk. Hasznos tapasztalatokat gyűjtöttünk a kiállításon, amelyeket fel tudunk majd használni szakmánk tanulása során.

10.e osztály népi kézműves-szőnyegszövő tanulói

IMGP1926 IMGP1934 IMGP1935 IMGP1930 IMGP1931 IMGP1932 IMGP1929 IMGP1927 IMGP1933 IMGP1936