Grassroots – Győr május

Két kategóriában – középsúlyos értelmi fogyatékosok alkotta csapatoknak, és egyesített csapatoknak – rendeztek labdarúgó tornát Győrben a MLSZ Grassroots Igazgatóságának támogatásával.
A versenyre kiemelkedően magas számban jelentkeztek csapatok, 9 középsúlyos, és 8 egyesített csapat adta le nevezését.(165 fő) A torna helyszíne a győri Barátság Sportpark volt, ahol kiváló körülmények között szerepelhettek a sportolók – három pálya, s a kiszolgáló létesítmény is a csapatok rendelkezésére állt. A verseny szervezésére iskolánk testnevelő tanárát, Szünstein Mónikát kérték fel.

Régi ismerősként, barátként köszöntötték egymást a játékosok, hiszen évek óta rendszeresen fociznak különböző tornákon, s nyaranta közösen táboroznak, a régi ismeretség egy jó hangulatú tornának adott alapot. Izgalmas meccseket, kemény küzdelmet hozott a viadal, az alábbi eredményekkel:

Egyesített csapatok:

I. divízió:

1. Győr Staféta DSE I.(GYMSZC Szabóky Adolf Szakiskolája)
2. Éltes DSE – Komárom
3. Éltes DSE – Tatabánya
4. Győr Staféta DSE V.(GYMSZC Szabóky Adolf Szakiskolája)

II. divízió:

1. Pétfürdő
2. Kökönyösi Diákokért Alapítvány Komló
3. Győr Staféta DSE II.(GYMSZC Szabóky Adolf Szakiskolája)
4. Bakonyi TSE – Ajka