Digitális témahét 2020.

A projekt bemutatása:

A 2019. évi Digitális Témahét pályázatán iskolánk nyert 10 db micro:bit eszközt. Ezek használatával, programozásával végezhető tevékenységek széles körét szeretnénk megismertetni a tanulókkal. Az eszközök programozása a 9. előkészítős osztályokban zajlik (4 ilyen osztályunk van idén), de a már programmal ellátott micro:bitek használata során bevonunk a projektbe más osztályokat is. Cél, hogy minél több osztály részt vegyen valamilyen formában a projekt kivitelezésében, de emellett fontos az is, hogy a szakmai képzésben részt vevő tanulók saját szakmájuk segítségével járuljon hozzá a sikerességhez. Az előkészítős osztályokból csapatok alakulnak, és a csapatok feladata lesz, hogy programozzák a micro:bitet egy előre megbeszélt tevékenységre, majd miután ez kész, működés közben egy másik osztály óráján bemutassák, és az így elvégezhető feladatot figyelemmel kísérjék, dokumentálják. Tehát pl. lépésszámláló programot készítenek, feltöltik a micro:bitbe, majd egy másik osztály testnevelés óráján bemutatják, hogyan lehet használni, és a testnevelés órán lévő tanulók ki is próbálhatják.

Digitális témahét 2020. előadás

Digitális témahét 2020. előkészületek