SZAKISKOLÁK ORSZÁGOS KULTURÁLIS FESZTIVÁLJA GYŐR 2018

SZAKISKOLÁK ORSZÁGOS KULTURÁLIS FESZTIVÁLJA

GYŐR

2018. március 22.

Intézményünk, a Győri Műszaki Szakképzési Centrum Szabóky Adolf Szakiskolája volt a házigazdája a fesztiválnak.

15 intézmény 108 tanulója érkezett ide Győrbe, hogy megmutathassa tudását, tehetségét nekünk.

A kulturális megmérettetést két csoportnak hirdettük meg.

Az I. csoportban a szakiskolások versenyeznek, a II. csoportban pedig a készségfejlesztő iskolás tanulók.

Mindegyik csoportban 5 kategóriában lehetett nevezni.

  • vers
  • próza
  • ének-zene
  • színjátszás
  • tánc

 

EREDMÉNYEK

TÁNC KATEGÓRIA: 

I. helyezett Bajai EGYMI – Baja

II. helyezett GYMSZC Szabóky Adolf Szakiskolája – Győr

III. helyezett Zöldmező utcai Iskola – Keszthely

Különdíj: Budapesti Bárczi Gusztáv Óvoda, Ált.Isk. és Készségfejl.Iskola – Bp.

Különdíj: KEM-I Óvoda,Ált.Isk.,Szakisk.,Készségf.Isk.és Koll. Hegyháti Alajos Tagintézménye – Kömlőd 

ÉNEK-ZENE KATEGÓRIA: 

I. helyezett Huszár Vivien – BKSZC Újbudai Szakiskolája – Budapest

II. helyezett Tóth Andrea – BKSZC Újbudai Szakiskolája – Budapest

III. helyezett Nagy István Zoltán – Arany J. EGYMI – Székesfehérvár

Különdíj: ORFF Ütősök Doborjáni F. EGYMI – Sopron

Különdíj: Szakács Péter György – Budapest XVIII.ker. SOFI

Különdíj: Kárai Zoltán peonza bemutatója – BKSZC Újbudai Szakiskolája – Budapest 

VERS KATEGÓRIA (TANAK):

I. helyezett Major Máté – Bárczi Gusztáv EGYMI – Kaposvár

II. helyezett Kiss Gábor – Doborjáni EGYMI – Sopron

III. helyezett Paulovics Dóra – Benedek Elek EGYMI – Budapest

Különdíj: Marosi Gergely – BKSZC Újbudai Szakiskolája – Budapest

VERS KATEGÓRIA (ÉRTAK): 

I.helyezett Holczinger Péter Erik – Éltes M. EGYMI – Mosonmagyaróvár

II. helyezett Récsei Regina – Bárczi Gusztáv EGYMI – Kaposvár

III. helyezett Gaál Martina – Éltes M. EGYMI – Mosonmagyaróvár 

Különdíj: Vilmánszki Dóra – Kozmutza Flóra EGYMI – Sopron 

PRÓZA KATEGÓRIA: 

I. helyezett Bogdán Adrián – Gárdonyi Géza EGYMI – Mór

II. helyezett Horváth Máté – GYMSZC Szabóky Adolf Szakiskola – Győr

III. helyezett Hécz Klaudia – GYMSZC Szabóky Adolf Szakiskola – Győr 

Különdíj: Móri Gárdonyi Géza Óvoda, Általános Iskola, Szakiskola, Készségfejlesztő

                   Iskola és EGYMI – Mór Színjátszó Csoportja

A Győri Műszaki Szakképzési Centrum különdíját kapta:

  1. Kovács Laura – GYMSZC Szabóky Adolf Szakiskolája
  1. Laukó János – Móri Gárdonyi Géza Óvoda, Általános Iskola, Szakiskola,

                                      Készségfejlesztő Iskola és EGYMI

  1. Máté Dávid – Soproni Kozmutza Flóra EGYMI

A SPECOE által felajánlott „serlegeket” kapták: 

  1. Ének-zene kategória: Huszár Vivien – BKSZC Újbudai Szakiskolája – Budapest
  2. Tánc kategória: Bajai EGYMI – Baja
  3. Vers kategória (TANAK): Major Máté – Bárczi Gusztáv EGYMI – Kaposvár
  4. Vers kategória (ÉRTAK): Holczinger Péter Erik – Éltes M. EGYMI – Mosonmagyaróvár
  5. Próza kategória: Bogdán Adrián – Gárdonyi Géza EGYMI – Mór